ІСТОРІЯ КОЛЕДЖУ
Морехідний фаховий коледж ім. О.І. Маринеска НУ "ОМА" - одне з найстарійших морських навчальних закладів України.
1 липня 1898 р. рішенням Державної Ради Росії в Одесі урочисто відкриті "Класи торговельного мореплавання" при Одеському комерційному училищі.
У 1901 р. класи перетворені у позарозрядний навчальний заклад "Одеське училище торговельного мореплавання".
Для цього в мальовничому куточку міста, над обривом біля моря в 1902 – 1903 р.р. за проектом архітектора Л. Л. Влодека місто побудувало спеціальний будинок, пам'ятник архітектури, в якому училище розташовується і до цього часу .
З моменту відкриття навчального закладу і до 1918 р. училище очолював колезький ассесор Л. Л. Гавришев, автор численних підручників і навчальних посібників для штурманів.
У липні 1899 р. місто придбало для училища в Англії спеціальне навчальне судно - вітрильник "Велика князівна Марія Миколаївна".
В 1910 р. придбане навчальне судно перейменоване в "Воля" (1919 – 1928р.р.)
1920 р. училище перейменоване в "Технікум водних шляхів сполучення", а в 1931 р. - в "Одеський морський технікум". Технікум за статусом прирівнювався до вищих навчальних закладів і готував інженерів вузького профілю.
В 1928 р. для нього був придбаний вітрильник "Товариш", що прослужив в училищі до своєї загибелі в 1942 р. У період війни училище було евакуйовано.
1944 р. рішенням Державного комітету оборони морські технікуми були реорганізовані в Морехідні училища закритого типу на повному державному утриманні. В 1945 р. училищу передане навчальне судно "Іван Сусанін", а в 1954 р. - "Екватор".
В 2000 році училище було занесено до міжнародного реєстру морських навчальних закладів миру.
В 2005 році училище сертифіковане, а в 2008 підтвердило відповідність системі якості ISO 9001:2000. Сертифікація проводилась компанією BUREAU VERITAS Certification.
В 2008 році ввійшло до складу ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОРСЬКОЇ АКАДЕМІЇ.
На виконання Наказу МОН від 02.06.2020 № 738 училище перейменовано в Відокремлений структурний підрозділ "Морехідний фаховий коледж ім. О.І. Маринеска Національного університету "Одеська морська академія"
Начальник коледжу, Заслужений працівник освіти України, кандидат технічних наук, доцент - Сабуров Олександр Іванович.
Морехідний фаховий коледж готує фахівців на денному та заочному відділеннях за спеціальностями та спеціалізаціями:
• Спеціальність - 271. "Морський та внутрішній водний транспорт":
• Спеціалізації - 271.01 «Навігація і управління морськими суднами»;
271.02 «Управління судновими технічними системами і комплексами»;
• Спеціальність - 275 "Транспортні технології"
• Спеціалізація - 275.01 «Транспортні технології (на морському та річковому транспорті)» (приймаються юнаки та дівчата);
• Спеціальність - 133 "Галузеве машинобудування"
• Спеціалізація - «Експлуатація засобів механізації та автоматизації перевантажувальних робіт».
Освітньо-професійний ступінь - фаховий молодший бакалавр.
Освітній процес здійснюється українською мовою та робочими мовами Міжнародної морської організації (IMO)
Загальний обсяг курсантів становить:
• денна форма навчання - 680 чол.;
• заочна форма навчання - 1000 чол.
На плавальні спеціальності приймаються юнаки з повною загальною середньою освітою, придатні за станом здоров'я до роботи на суднах морського флоту. За період навчання в коледжі на молодших курсах курсанти одержують робочі професії (матрос І класу і моторист І класу), допуск до закордонного плавання і можливість оформлення необхідних сертифікатів для роботи на суднах закордонного плавання. Перебуваючи в коледжі, курсанти проходять практику на суднах, судноремонтних заводах, у портах.
Випускники коледжу працюють на вітчизняних морських суднах і на суднах закордонних компаній. За роки існування коледжу підготовлено більше 70 тисяч фахівців для морського флоту.