Судноводіння на морських шляхах

DSC_6626

Завідувач судноводійним відділенням - Пихтеев Олексій Михайлович.

Закінчив ОДЕСЬКУ НАЦІОНАЛЬНУ МОРСЬКУ АКАДЕМІЮ.

Протягом більше 100 років в училищі, яке носить ім'я героя-підводника О.І. Маринеска, існує спеціальність «Судноводіння», яка готує спеціалістів для торгового флоту України і всього світу. Морехідні класи спочатку готували штурманів, які зарекомендували себе як висококваліфіковані фахівці. Ученики Одеського торгового училища мореплавання для проходження обов'язкової практики самостійно наймались на торгові судна. У 1899 році було придбано англійський кліпер, який в подальшому став навчальним судном училища – «Велика княжна Марія Миколаївна». Традиції проходження практики залишились до сьогоднішнього дня, цей факт підтверджується новими випускниками, які успішно вливаються до світового торгового флоту.

 

Викладацький штат відділення складається з висококваліфікованих спеціалістів своєї справи, які пройшли на флоті шлях від простого матроса до старшого помічника і капітана судна, які володіють багатолітнім досвідом та мають величезну практику роботи на суднах. Суттєва риса викладачів відділення в тому, що на відміну від інших морських навчальних закладів, пріоритет мають спеціалісти, які не отримали вчених ступенів та звань, проте володіють колосальним досвідом роботи на морі, який вони успішно передають молодому поколінню. Багато легендарних капітанів суден і портів у свій час отримали освіту в стінах нашого училища, про що виразно свідчить фасад училища, усіяний меморіальними дошками. Більшість випускників училища повертаються до своєї «альма матер» після морської практики. Вони передають свій досвід і знання курсантам, які навчаються в училищі сьогодні.

DSC00230 IMG_2805
DSC00262

Глибоко шануються традиції училища, які складались десятиліттями, і дбайливо бережеться пам'ять про видатних випускників минулих років, серед яких легендарний герой-підводник, ворог рейху номер один О.І. Маринеско, який своїм нищівним торпедним ударом в 1945 році обезкровив підводний флот Німеччини, відомий М.І. Григор, який під час Великої вітчизняної війни під нескінченними бомбіжками виводив із Одеси війська і цивільне населення на пароході «Фабриціус», що згодом став легендою. Після війни М.І. Григор продовжив свою трудову вахту капітаном парусника «Товариш», знайомому кожному юнакові, який мріє про море. Випускник училища також і талановитий керівник, який багато років очолював одне з найбільших пароплавств Союзу РСР, Герой Соціалістичної праці А.Є. Данченко.

Потужна тренажерна база, що імітує встаткування, встановлене на містках суден, відповідає вимогам стандартів ІМО. Це дає можливість підготувати за 3 рок и фахівців, які високо ціну ються на світовому ринку праці. Працівники училища власноруч створюють тренажери, які схвалені Регістром судноплавства. Ці тренажери дозволяють підготувати курсантів училища для отримання необхідних сертифікатів, на прикладах показати роботу суднового навігаційного обладнання і навчити курсантів працювати з цим обладнанням.

DSC00223 DSC00224
DSC00265

Протягом багатьох років існує судномодельний гурток, завдяки якому аудиторії забезпечуються наочним приладдям, створеним курсантами під пильним наглядом досвідчених викладачів.

P1010001 P1010002 P1010003

Велика увага надається фізичній підготовці курсантів, вивченню іноземних мов. В училищі працюють лінгафонні кабінети, заняття в яких дозволяють підвищити рівень як розмовного спілкування, так і володіння професійною лексикою на практиці.

Курсанти училища також проходять тривалу плавальну практику на суднах портофлоту та на суднах закордонного плавання, час якої становить майже рік із трьох років навчання.

На відділенні є ряд спеціалізованих лабораторій:

- Лабораторія е лектронавігаційного встаткування. У ній вивчається пристрій лагів, гірокомпасів, ехолотів та ін ших приладів. Проводяться практичні заняття з їхн ьої експлуатації та ремонту.

- Лабораторія керування судном.

- Лабораторія навігації. Забезпечена основними навігаційними приладами й комплектами морських карт, за допомогою яких курсанти вивчають курс навігації, астрономії, гідрометеорології, а також лоцію.

- Лабораторія радіонавігаційного встаткування. Має у своєму розпорядженні тренажери радіонавігаційного встаткування судна, за допомогою яких вирішуються завдання щодо керуванн я судном в умовах обмеженої видимості.

Всі тренажери і їхнє програмне забезпечення сертифіковані. Частина з них створені викладачами спеціальності.