НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ВІДДІЛУ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО – ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ, ПРАКТИКИ ТА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
- Планування, організація та забезпечення проведення усіх видів практичної підготовки для кожної спеціальності та спеціалізації.
- Провадження освітньої діяльності на рівні професійної (професійно-технічної) освіти.
- Розвиток партнерських відносин з потенційними роботодавцями та проведення переговорів щодо надання практикантських місць та заключення договорів з базами практик.
- Надання відділенням фахового коледжу інформації щодо наявності місць практики згідно з укладеними договорами.
- Проведення інструктажів по оформленню здобувачами фахової передвищої освіти документів для проходження практичної підготовки, реєстрування Книг реєстрації практичної підготовки (TRB).
- Підготовка проектів наказів з питань практичної підготовки, журналів персонального обліку проходження практичної підготовки здобувачами фахової передвищої освіти.
- Проведення службових розслідувань щодо порушення правил дисципліни під час проведення практичної підготовки.
- Здійснення контролю за виконанням програм практики за спеціальностями та спеціалізаціями.
- Підведення підсумків практичної підготовки, аналіз щорічних звітів керівників практики, та проведення нарад та конференцій за підсумками практик для обговорення необхідних заходів щодо усунення виявлених недоліків у проведенні практичного навчання.
- Маркетинг ринку праці для вивчення динаміки попиту на відповідних фахівців та надання відповідних пропозицій щодо удосконалення практичної підготовки керівництву фахового коледжу.
- Налагодження ділових стосунків фахового коледжу з органами виконавчої влади, службами зайнятості населення, підприємствами, крюїнговими (судновласними) компаніями, фірмами та організаціями (роботодавцями) щодо питань професійної підготовки та працевлаштування.
- Пошук та інформування випускників та здобувачів фахової передвищої освіти про вакансії тимчасової та постійної роботи у компаніях та підприємствах.
- Організація та проведення у фаховому коледжі презентацій фірм та компаній.
- Створення бази інформації про потенційних роботодавців та вакантні посади.
- Допомога роботодавцям у підборі персоналу з числа здобувачів фахової передвищої освіти та випускників фахового коледжу.
- Допомога здобувачам фахової передвищої освіти та випускникам у плануванні професійної кар’єри: роз’яснення положень чинних нормативних документів з питань працевлаштування, допомога у складанні резюме та консультування претендентів на вакансії щодо вимог компанії-замовника.
- Здійснення моніторингу працевлаштування випускників та відстеження їх кар’єрного зростання.
- Організація і проведення профорієнтаційної роботи з метою виявлення найбільш здібної до фахового навчання молоді.
- Проведення інтерактивних заходів з професіоналами різних галузей, які допомагають майбутнім вступникам зрозуміти свої інтереси, розглянути різні варіанти професійного розвитку та майбутні кар’єрні можливості по кожній спеціальності (спеціалізації).