Судноводійне відділення здійснює підготовку здобувачів фахової передвищої освіти освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр на основі базової середньої та повної загальної середньої освіти по спеціальності - 271 «Морський та внутрішній водний транспорт», спеціалізація - 271.01 «Навігація і управління морськими суднами». На відділені відбувається підготовка фахівців за денною та заочною формами здобуття освіти. При вступі на основі базової середньої освіти курсант опановує програму підготовки судноводія з одночасним здобуттям повної загальної середньої освіти. Після закінчення коледжу випускник отримує диплом «Фахового молодшого бакалавра», звання «Вахтового помічника капітана» та можливість роботи на морських суднах торгового флоту України і всього світу без обмеження району плавання й тоннажу суден. Українські моряки високо цінуються в усьому світі завдяки професійної підготовці. Якість їх роботи відома та гарно оплачується.
Навчальні аудиторії та лабораторії обладнані всім необхідним для отримання освіти у тому числі мультимедійними пристроями та іншим сучасним обладнанням. Програма навчання на судноводійному відділенні спрямована на здобуття знань, умінь, навичок та досвіду з судноводіння, обробки та розміщення вантажів, управління операціями судна, піклування про людей на судні та радіозв’язку. Курсові роботи та проекти виконуються з метою закріплення та поглиблення знань, одержаних курсантами під час навчання.
Тренажерна база, що імітує навігаційні прилади, що встановлені на містках суден, відповідає вимогам підготовки моряків згідно розділу А-І/12 Кодексу з підготовки і дипломування моряків та несення вахти, з поправками. Це дає можливість підготувати фахівців, які високо цінуються на світовому ринку праці. Працівники коледжу власноруч створюють тренажери, які запатентовані в Україні та схвалені Bureau Veritas. Ці тренажери дозволяють підготувати курсантів, на прикладах показати роботу суднового навігаційного обладнання і навчити курсантів працювати з цим обладнанням.
Курсанти коледжу проходять плавальну практику, яка є частиною програми підготовки, на суднах вітчизняних та закордонних судновласників. Концепція практичної підготовки курсантів відповідає вимогам щодо практичної підготовки, встановлених Міжнародною конвенцією про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року, з поправками та «Положення про практичну підготовку здобувачів фахової передвищої освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 02.05.2023 р. № 510.
На відділенні є ряд спеціалізованих лабораторій:
- Лабораторія електронавігаційних приладів та магнітних компасів. У ній вивчається устрій лагів, гірокомпасів, ехолотів та інших приладів. Проводяться практичні заняття з їхньої експлуатації.
- Лабораторія навігації та лоції. Забезпечена основними навігаційними приладами й комплектами морських карт, за допомогою яких курсанти вивчають курс навігації, астрономії, гідрометеорології, а також лоцію.
- Лабораторія радіонавігаційних приладів та систем. Має у своєму розпорядженні радіонавігаційні прилади, тренажери радіонавігаційного обладнання судна, за допомогою яких проводяться практичні заняття та вирішуються завдання щодо керування судном в умовах обмеженої видимості.
- Лабораторія глобального морського зв’язку для пошуку та рятування. Забезпечена необхідним обладнанням та тренажерами завдяки яким курсанти мають можливість отримати необхідні знання та практичний досвід.
- Радіолокаційний тренажер дозволяє на практиці освоїти та поглибити знання щодо ефективного використання радіолокаційних приладів на суднах.
Підсумкова атестація фахового молодшого бакалавра відбувається по закінченню повного курсу підготовки шляхом складення Єдиного державного кваліфікаційного іспиту.
Коледж є структурним підрозділом Національного університету «Одеська морська академія», що надає можливість випускникам судноводійного відділення продовжувати навчання, реалізуючи принцип ступеневої освіти.
Пихтєєв Олексій Михайлович
Завідувач судноводійного відділення