Відокремлений структурний підрозділ
Морехідний фаховий коледж
ім. О. І. Маринеска
Національного університету «Одеська морська академія»

Найстаріший морський навчальний заклад Одеси

Поточні дата та час

Виберіть свою мову

Наша адреса та контакти

Відокремлений структурний підрозділ «Морехідний фаховий коледж ім. О. І. Маринеска Національного університету «Одеська морська академія»

Україна, 65014, м. Одеса, вул. Канатна, буд. 8
Приймальня начальника:
+38 (048) 752 83 02
Приймальна комісія:
+38 (067) 199 81 91
+38 (095) 199 81 91
+38 (073) 199 81 91
Навчальна частина:
+38(048) 752 83 03
Заочне відділення:
+38 (048) 752 83 10

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Bureau Veritas

На експлуатаційному та електромеханічному відділенні здійснюється підготовка спеціалістів, які забезпечують комплексне обслуговування морських транспортних суден та весь перевантажувальний процес в морських транспортних вузлах – морських портах.

Морський транспорт – це кровоносна система світової економіки. Характеризується високою ефективністю перевезень у порівнянні з іншими видами транспорту. Морські порти - це складова частина транспортної виробничої інфраструктури держави. Від ефективності функціонування портів, рівня їх технічного та технологічного оснащення, відповідності системи управління сучасним міжнародним вимогам залежить конкурентоспроможність вітчизняного транспортного комплексу на світовому ринку. Саме на спеціальності 275 Транспортні технології (за видами) готують спеціалістів, які забезпечують діяльність і морського транспорту, і портів.

Після закінчення навчання випускники отримають диплом фахового молодшого бакалавра. Фаховий молодший бакалавр – спеціаліст за спеціалізацією «Транспортні технології (на морському та річковому транспорті)» володіє розумінням основ побудови транспортної мережі України та Європи і світу в цілому та знаннями стосовно сучасних методів перевезень, функцій водного транспорту, проблем, пов’язаних з координацією і взаємодією водного транспорту, перспективою розвитку і захистом навколишнього середовища. Вони повинні вміти уточнювати обсяг спрямування та строки перевезення і перевантажування вантажів, складати баланс і бюджет часу флоту, організовувати ремонт та технічне обслуговування суден, вести підготовку, підбір, та розстановку кадрів та вирішувати взагалі будь-які задачі в різних сферах морського бізнесу.

Випускники Відокремленого структурного підрозділу «Морехідний фаховий коледж ім. О. І. Маринеска Національного університету «Одеська морська академія» працюють у різних сферах транспортного комплексу України диспетчерами, завідувачами і працівниками складського господарства, менеджерами з транспортно-експедиторської діяльності, працівниками крюїнгових компаній, агентами, брокерами, логістами, стивідорами, тальманами, техніками з обліку, з планування, з праці, техніками вантажних робіт, технологами, вантажними сюрвейєрами, операторами служби перевезень.

Спеціальність: 275 «Транспортні технології (за видами)»

Спеціалізація: 275.01 Транспортні технології (на морському та річковому транспорті)

Термін навчання: 3 роки 10 місяців – на основі базової загальної середньої освіти; 2 роки 10 місяців – на основі повної загальної середньої освіти.

Фінансування підготовки фахівців здійснюється як за рахунок видатків державного бюджету – за державним замовленням, так і за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.

Викладацький склад здійснює підготовку фахівців за спеціалізацією «Транспортні технології (на морському та річковому транспорті)». В коледжі на високому рівні працюють досвідчені викладачі, які мають багатий досвід роботи на підприємствах та компаніях морської галузі, вони забезпечують якісне викладання дисциплін для галузі знань 27 «Транспорт». Підготовка курсантів спеціалізації «Транспортні технології (на морському та річковому транспорті)» здійснюється у відповідності до стандарту освіти висококваліфікованим кадровим складом, з використанням сучасних форм і методів навчання, забезпечується необхідною матеріально-технічною базою.

Лабораторно-технічна база відділення:

- спеціалізовані та предметні кабінети, зокрема:

  • «Організація перевезень на морському транспорті»
  • «Технологія організації та планування перевантажувальних робіт»
  • «Загальний курс транспорту»
  • «Устрій морських портів»
  • «Економіка морського транспорту»
  • «Основи менеджменту»
  • «Комерційна робота на морському транспорті»
  • «Портові перевантажувальні машини і механізми»

- комп’ютерні класи

За час навчання курсанти спеціальності «Транспортні технології (на морському та річковому транспорті)» поглиблено вивчають загальний курс транспорту, менеджмент, технологію, організацію та планування перевантажувальних робіт, основи судноплавства, устрій морських портів, вантажознавство, економіку морського транспорту, організацію перевезень на морському комерційну роботу на морському транспорті та ін. Проходять навчальну та технологічну практики в морських портах, установах та компаніях, які професійно займаються наданням послуг з перевезення та перевантаження як вантажів, так і пасажирів.

Випускники коледжу можуть продовжувати навчання в Національному Університеті «Одеська морська академія» та інших закладах вищої освіти за скороченою програмою підготовки.

Якщо ви мрієте про достойну заробітну плату, цікаву роботу, якщо вам цікаво дізнатись, як саме працює новітнє устаткування електроенергетичної галузі - то це до нас. Не тільки випускників, а й курсантів старших курсів українські та закордонні відомі, великі, сучасні підприємства і компанії, які експлуатують підйомно-транспортну техніку, електричне та механічне обладнання, охоче запрошують і приймають до себе на роботу.

Електромеханік дуже дефіцитна, почесна, важлива і цінна професія.

Важко знайти більш широку технічну спеціальність, яка охоплювала б настільки різні по конструкції, принципу роботи та сфері застосування машини. Не існує підприємства в сфері матеріального виробництва, де б не використовувалися вантажопідйомні крани, конвеєри, підйомники, навантажувачі, елеватори тощо. Морський порт, заводи та перевантажувальні комплекси – ось лише невелика частина організацій, які експлуатують тисячі одиниць підйомно-транспортних машин і обладнання.

Потреба у фахівцях даного профілю зростає з кожним роком, оскільки постійно зростає інтенсивність вантажно-розвантажувальних і транспортно-складських робіт.

Підприємствам сьогодні потрібні фахівці з проектування, виробництва, технічної діагностики та експлуатації підйомно-транспортних машин і обладнання.

Фахівці-електромеханіки підготовлені для керівної діяльності в галузі засобів механізації та автоматизації перевантажувальних робіт та можуть працювати:

  • Механіками (змінними чи груповими або ремонтної майстерні);
  • Майстрами, електромонтерами, електрослюсарями (з ремонту та випробувань, монтажу механічного та електричного обладнання);
  • Електромеханіками
  • Техніками з експлуатації та ремонту устаткування та автоматизації виробничих процесів
  • Слюсарями-електромонтажниками
  • Контролером електромонтажних робіт
  • Слюсарями-механіками електромеханічних приладів та систем
  • Машиністами мостового перевантажувача

Випускник коледжу повинен вміти:

  • організовувати та виконувати роботи з технічного обслуговування та ремонту механічного та електричного обладнання засобів механізації та автоматизації перевантажувальних робіт відповідно до діючих керівних документів;
  • виявляти технічний стан перевантажувальної техніки за допомогою засобів діагностики;
  • виявляти найбільш характерні несправності механічного та електричного обладнання перевантажувальних машин;
  • аналізувати несправності та вживати заходи що до їх усунення та попереджувати аварії;
  • забезпечувати безпечне та екологічне чисте проведення робіт з технічного обслуговування, ремонту та монтажу обладнання.

Спеціальність: 133 Галузеве машинобудування

Спеціалізація: «Експлуатація засобів механізації та автоматизації перевантажувальних робіт»

Термін навчання: 3 роки 10 місяців (денна) – на основі базової середньої освіти; 2 роки 10 місяців (денна, заочна) – на основі повної загальної середньої освіти

Фінансування підготовки фахівців здійснюється як за рахунок видатків державного бюджету за державним замовленням, так і за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.

По завершенню навчання випускники отримують диплом фахового молодшого бакалавра.

Викладацький склад здійснює підготовку фахівців за спеціалізацією «Експлуатація засобів механізації та автоматизації перевантажувальних робіт» та забезпечує якісне викладання наступних дисциплін в спеціалізованих і предметних кабінетах для галузі знань 13 «Механічна інженерія»:

«Засоби автоматизації портових перевантажувальних машин»

«Портові перевантажувальні машини»

«Експлуатація, ремонт та монтаж портових перевантажувальних машин»

«Технологія та механізація портових перевантажувальних машин»

«Основи електроніки»

та лабораторіях:

«Електроустаткування портових перевантажувальних машин»

«Гідро- та пневмоприводи портових перевантажувальних машин»

«Двигуни внутрішнього згоряння портових перевантажувальних машин»

Під час навчання електромеханіки проходять навчальну виробничу практику:

у виробничих майстернях коледжу, де отримують знання, вміння та навички користування інструментами та обладнанням під час виконання слюсарних, токарних, електрозварювальних та електромонтажних робіт;

у портах України, на транспортних суднах, на різних підприємствах, де навчають обслуговувати та ремонтувати підйомно-транспортну техніку, курсанти знайомляться з конкретною технікою в реальних умовах і розширюють навички та вміння їх експлуатації і ремонту електро- та механічного обладнання.

Випускники коледжу можуть продовжувати навчання в Національному Університеті «Одеська морська академія».


Нестеренко Анна Вікторівна

Нестеренко Анна Вікторівна

Завідувач експлуатаційного та електромеханічного відділення

Отримуй достовірну інформацію з офіційних джерел

ODA_Logo

Одеська обласна державна адміністрація

Telegram Facebook
Anchor